ПП "Аудит Плюс"

Професійний Аудит для Вашого Бізнесу

Зв'яжіться з нами!

Податок на прибуток, ПДВ, ПДФО, ЄСВ, акциз та земельний податок: огляд податкових змін з 2025 року

У ДПС розповіли про ключові новації податкового законодавства з 1 січня 2025 року:

Податок на прибуток підприємств

Трансфертне ціноутворення

Читайте також: Закон № 3813: із 1 січня 2025 року набирають чинності зміни щодо ТЦУ та КІК

Податок на доходи фізичних осіб

ПДВ

Рада продовжила окремі податкові та митні пільги на 2025 рік.

Акцизний податок

Рентна плата за користування надрами

Земельний податок

Втрачає чинність пільга щодо звільнення від сплати земельного податку для суб’єктів літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості» і здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них, крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти соціального, торговельного, сільськогосподарського призначення та непромислового будівництва.

Військовий збір

Для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку (крім е-резидентів): Ставка для:

Платники єдиного податку першої, другої та четвертої груп сплачують військовий збір шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Платники єдиного податку третьої групи сплачують військовий збір протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за податковий (звітний) квартал.

Для фізичних осіб - підприємців, які не є платниками єдиного податку, та фізичних осіб, як провадять незалежну професійну діяльність :

Ставка військового збору в розмірі 5 відсотків застосовуватиметься до доходів, що включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу починаючи з 1 січня 2025 року.

Для фізичних осіб, що отримують доходи, які підлягають річному декларуванню.

1. Річне податкове зобов’язання з військового збору з оподатковуваних доходів платника податку, що включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу за 2024 звітний (податковий) рік та остаточний розрахунок податкових зобов’язань, щодо яких проводиться в поданій річній податковій декларації про майновий стан і доходи, у тому числі з іноземних доходів, визначається за ставкою військового збору у розмірі 1,5 відсотка (крім доходів від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна).

Ставка військового збору в розмірі 5 відсотків застосовується до доходів, що включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу та остаточний розрахунок податкових зобов’язань, щодо яких проводиться в поданій річній податковій декларації про майновий стан і доходи, нараховані (виплачені) платникам податків починаючи з 1 січня 2025 року.

Сума доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, що підлягає оподаткуванню, отримана платником податків після 1 грудня 2024 року, оподатковується військовим збором за ставкою у розмірі 5 відсотків незалежно від зазначення таких доходів у річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2024 рік.

Мінімальне податкове зобов’язання

ЄСВ

Підакцизні товари

Також прийнято у другому читанні та направлено на підпис Президенту України Закон України від 04 грудня 2024 року № 4115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби» (набирає чинності з 1 січня 2025 року але не раніше дня його опублікування).

Роздрібна ціна підакцизних товарів, на які встановлено максимальні роздрібні ціни, не може бути меншою за мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби помножене на коефіцієнт 1,45.

Ставки на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну визначені в одиницях виміру євро.